שרתים וירטואליים: כל מה שצריך (וחייב) לדעת

כמעט כל מי שנזקק למחשוב עסקי שמע על שרתים, אך לא כולם מכירים את נושא השרת הווירטואלי. מה פירוש המונח? מהן התועלות המיוחדות של שרתים אלה? ומה עוד חשוב לדעת עליהם? הכול, במדריך הקצר הבא:

בחזית הטכנולוגיה

שרתים מהווים מעין מחשבי עוצמה, אשר חיוניים לתפקוד עסקים. המחשב האישי המוכר אשר משמש עובדים רבים, לא מגיע ליכולות השרתים. לכן, למרות שהם דומים באופן כללי, שרתים מהווים קטגוריה נפרדת של מחשבי עוצמה.

שרת VPS הוא פתרון טכנולוגי מתקדם עם ביצועים גבוהים במיוחד בתחום זה. הדבר מתבטא במגוון יכולות אשר נדרשות משרתים, כפי שנפרט בהמשך.

VPS – עמידה בעומס משתנה ועוד

Virtual Private Server הוא סוג מיוחד של שרת, אשר ניתן להתאים בקלות רבה במיוחד, לדרישות משאבים משתנות. השרת הוא "וירטואלי" – מושג אשר מתייחס לעובדת היותו מבוסס על מערכת "וירטואליזציה". מבלי להיכנס לפרטים טכניים מדי, נאמר שבאמצעות הוירטואליזציה תוכלו לעבוד מול שרת במפרט שמותאם בדיוק לדרישותיכם ומספק גמישות רבה בשימוש בו. כל זאת, למרות שלא מדובר בשרת פיזי רגיל. זה הוא למעשה מעין שרת שמוקם בשכבת התוכנה, על גבי שרת פיזי רגיל, שיכול להריץ כמה וכמה שרתים וירטואליים כאלה במקביל.

מי צריך שרת כזה?

לשרת VPS יש אינספור שימושים אפשריים. אלה שלושה מצבים, בהם הוא עשוי לסייע במיוחד:

  1. שרת VPS עשוי להיות אטרקטיבי, קודם כל עבור עסקים אשר זקוקים למענה לעומסי עבודה משתנים.
  2. VPSיסייע מאוד, למי שזקוקים לגמישות בשימוש בשרתים ולהכנסת שינויים מהירה בכך. תוכלו למשל להתחיל לעבוד עם שרת וירטואלי באופן מיידי כמעט, לשם ניסוי קצר מועד כלשהו ולסגור אותו באותה הקלות. כל זאת, בעלות נמוכה ביותר ובטרחה אפסית. זה הוא "עולם אחר" ביחס לשימוש המסורבל בשרתים פיזיים רגילים.
  3. שרתי VPS מסייעים לחסוך במשאבים, הן כספיים והן מבחינת צורך בצוות טכני פנימי בעסק. היבט זה, עשוי להיות אטרקטיבי לכל ארגון. אבל עשויים למצוא בו עניין במיוחד עסקים קטנים, עסקים בצמיחה או אפילו עסקים במצבי במשבר.

שרתים וירטואליים: כל מה שצריך (וחייב) לדעת

איך משתמשים בשרת וירטואלי?

שימוש בשרת וירטואלי שהוא שירות ענן, פשוט למדי. ראשית, ניתן לשכור את השרת במהירות ולהתחיל לעבוד איתו בקלות יחסית. זאת, מאחר שהשרת לא ימוקם אצלכם – זה שרת שאתם שוכרים ולא שרת שרוכשים ונדרשים לטפל בו לבד. מפרט השרת הוא דבר עליו תחליטו מראש, עם בחירות לפי דרישותיכם, למשל לגבי מערכת ההפעלה. מאחר שמדובר בשרות ענן, לא תצטרכו לרכוש חומרה ותוכנה בהתאם למפרט הנבחר ולהתקין אותם. הספק יכין את הכול ואתם תיגשו לשרת המוכן "שלכם" מרחוק, דרך האינטרנט. הגישה לשרת תתבצע דרך פאנל ניהול, אשר מיועד להיות קל ונוח לשימוש.

כיצד בוחרים שרת?

שיקולים רבים עשויים להיכנס לבחירת שרת ובכלל זה שרת וירטואלי. אחד הבסיסיים ביותר למשל, הוא בחירת הספק ממנו שוכרים את השרת. אם מדובר בספק מקצועי, אשר מתמחה בשרתים מסוג זה, תדעו שיש לכם "גב" מקצועי לגבי השימוש בו. היבט נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא התמיכה שמציע ספק זה. המחיר ישחק תפקיד נוסף וחשוב כמובן. עם זאת, שרתים כאלה אשר נצרכים כשירות ענן מוצעים במחירים נוחים מאוד, מעצם טבעו של מודל הענן.

לסיכום

שרת וירטואלי מציע יתרונות רבים. כדאי כיום לכל עסק להכיר את האפשרות החשובה והשימושית, של שכירת שרתים כאלה כשרות ענן ושימוש שוטף בהם.

נגישות