מדריך מקיף: כל מה שתמיד רציתם לדעת על ניירות גלגול

בעבר כמעט כל המעשנים שהיינו מכירים היו כאלו שמעשנים סיגריות מוכנות מראש וארוזות בקופסא. כיום, בשל מחירי הסיגריות שעלו באופן משמעותי וכן בגלל תרבות צריכת הקנאביס שהפכה לפופולרית ביותר, נראה כי יותר ויותר אנשים בוחרים לעבור לסיגריות מגולגלות וקונים את הטבק בנפרד, ניירות הגלגול, הפילטרים ועוד שלל אביזרים נלווים להשלמת החוויה. בין אם אתם מעשני סיגריות רגילות שחושבים לעבור בקרוב לסיגריות מגולגלות כדי לחסוך כמה שקלים, בין אם אתם צרכני קנאביס ותהיתם תמיד על קנקנם של אביזרי העישון שאתם משתמשים בהם בתדירות גבוהה ובין אם אתם סתם אנשים סקרנים, אנחנו רוצים לחלוק אתכם כאן כמה עובדות ממש מעניינות על ניירות הגלגול שהפכו לחלק בלתי נפרד מעולם העישון היום. בואו נתחיל.

מוצר זול במיוחד

קודם כל חשוב לדבר על המחירים של ניירות הגלגול, בטח אם זה בהשוואה לסיגריות הרגילות. המכונה שמגלגלת את הסיגריות המוכנות, דוחסת את הטבק ומטביעה את סימן ההיכר על הסיגריה, הופכת את הסיגריה המוכנה הממוצעת ליקרה יותר בחמישים אחוזים לערך מהסיגריה המגולגלת. הסיבה לכך שהנייר עצמו הוא מוצר זול ביותר, אבל פעולת הגלגול האוטומטית היא הדבר היקר. במציאות ישראלית בה המיסוי על מוצרי טבק רק עולה עם השנים, זוהי בשורה כלכלית של ממש לציבור המעשנים. חבילת ניירות גלגול סטנדרטית עולה משהו כמו חמישה שקלים וככל שתקנו יותר כך ירד המחיר לחבילה אחת. אגב, זהו גם מוצר שניתן להשיג אונליין וככה בכלל אפשר לקנות אותו במחירים זולים ממש.

איפה משיגים ניירות גלגול?

כיום ניתן להשיג ניירות גלגול בכל פיצוציה, סופר וחנות מכולת. מרבית החנויות מחזיקות כמה סוגים של ניירות ובדרך כלל מדובר על ניירות סטנדרטים לסיגריות עם מוליך (כלומר חומר מיוחד שמשאיר את הנייר בוער גם אם מניחים את הסיגריה בצד), ניירות לסיגריות ללא מוליך וכמה סוגים של ניירות גלגול המיועדים במיוחד לקנאביס. אלו הדברים הבסיסיים כמובן, ואם אתם רוצים ניירות מיוחדים יותר, תוכלו למצוא כאלו בחנויות העישון הפזורות בערים השונות ברחבי הארץ וגם ברשת כאמור.

מדריך מקיף: כל מה שתמיד רציתם לדעת על ניירות גלגול

איזה ניירות מיוחדים אפשר למצוא?

למשל – ניירות גלגול בטעמים כמו קוקוס, מלון, אבטיח, תות, קולה, משמש וכן הלאה. לא ממש מרגישים את זה כשמעשנים, אבל אחרי כל שאיפה נשאר טעם לוואי על השפתיים. עוד מוצר מיוחד שאפשר למצוא זה ניירות גלגול בגליל, כך שאתם יכולים לבחור את הגודל של הסיגריה או הג'וינט ללא הגבלה. זה מתאים במיוחד לצרכני קנאביס ולכאלה שמעשנים בסיטואציות חברתיות ובאירועים. כמו כן, ניתן למצוא בחנויות הללו וגם בפיצוציות מוצרים שנקראים בשם "קונוסים". אלו למעשה ניירות גלגול מוכנים בצורה של קונוס וכל שצריך לעשות זה להכניס את אליהן את התוכן וגם זה מוצר שמתאים לצרכני הקנאביס בעיקר ופחות למעשני הסיגריות.

הניירות עשויים מחומרים טבעיים

נכון, אי אפשר להגיד באף תרחיש שעישון זה דבר בריא, אבל היי – לפחות אתם יודעים שהניירות שאתם קונים עשויים מחומרים טבעיים. זה נכון גם לגבי הנייר עצמו, אך חשוב מכך לדבק שמדביקים באמצעות הרוק בסיום פעולת הגלגול. אגב, מדובר על חומר ביולוגי טבעי שהופך לדביק בעת המגע עם הרוק שלנו וכך למעשה מאפשר לסגור את הסיגריה בתום הגלגול. אם אתם לא מאמינים, נסו לעשות זאת פעם אחת עם סתם נייר רגיל ותגלו שזה פשוט לא עובד.

לסיכום – אלו הדברים המעניינים ביותר על ניירות הגלגול שהפכו לכל כך פופולריים בשנים האחרונות.

נגישות