תערוכות

תערוכה היא הצגה מסודרת של יצירות אומנות בסדר מסוים, במבנה אחד ולעתים עם קונספט מוביל. במקרים רבים התערוכה לא מיועדת למסחר ביצירות האומנות המוצגות בה, אך לעתים ניתן לרכוש את היצירות בסוף התערוכה. התערוכה משמשת את האומן להצגת יצירותיו לעולם הרחב וככניסה לעולם התרבות המקומי והעולמי בתחום.

היסטוריה בקצרה

התערוכה הראשונה התקיימה באמצע המאה ה-19, בה השתתפו עשרות אלפי אנשים. מאז הפכו התערוכות לחלק בלתי נפרד מהעולם המודרני, כולל תערוכות לא שגרתיות שכוללות מיצגים ייחודיים. כיום תערוכות יכולות לארח מיליוני אנשים בכל רחבי העולם, וניתן למצוא תערוכות עולמיות שמתקיימות במספר מדינות במקביל ומציגות אומנות מיוחדת במינה לכל דורש.

איפה בישראל תוכלו למצוא תערוכות?

כיום ניתן למצוא תערוכות רבות ברחבי הארץ, אבל יש כמה מיקומים עיקריים שבהם ניתן לבקר בתערוכות ייחודיות. במתחם אקספו והאנגר 11 בתל אביב מתקיימות תערוכות ומיצגים רבים לאורך השנה, ושם תמצאו את התערוכות המיוחדות ביותר. גם מתחם ארנה בהרצליה והיכל הטוטו בחולון מארחים תערוכות ומיצגים שונים שיכולים להתאים לקהל הרחב. בין הלוקיישנים הנוספים קיימים מכון ויצמן למדע ברחובות, פארק קראסו בבאר שבע, חי כיף בראשון לציון ועוד רבים.