לימודי בישול במכללת רימונים: כך תהפכו למומחים בתחום הקולינריה!

עולם הקולינארי הוא עולם מרתק אשר נמצא במגמת התפתחות מתמדת, ועדות לכך ניתן למצוא במטבחים כאן בארץ כמו גם בעולם, בייחוד בענף המלונאות אשר הופך את ההיבט הקולינרי לחלק מהותי מתרבות האירוח והתדמית. אם התשוקה לעולם הבישול והקולינריה בוערת בכם, אפשר להירשם למסלול בישול במכללת רימונים, וזאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה אשר במסגרתו תוכלו לקבל הכשרה מקצועית,  מתוך מטרה להשתלב בתחום, גם אם יש לכם כבר ניסיון קודם או שזו הפעם הראשונה שאתם מקבלים הכשרה מעשית. מה תלמדו במסגרת הזו? להלן הפרטים.

לימודי בישול – בואו ללמוד מהטובים ביותר

המגמה הקולינרית של מכללת רימונים נחשבת לאחד מהמסלולים המבוקשים ביותר ולא בכדי. המטרה של הלימודים היא להקנות ידע מעשי בתחום אמנות הבישול וכן להכשיר את דור העתיד בתחום המסעדנות בתי הארחה וכן בתי מלון. מיומנות מקצועית בתחום היא נדרשת מאחר ולא ניתן להתקבל למסעדות או מלונות ללא ניסיון קודם, ועל כן במסגרת הלימודים תלמדו מגוון רחב של נושאים מהותיים –  תורת האירוח, תזונה, מסעדנות, כשרות וחגי ישראל, תקשורת בינאישית לצד יזמות עסקית, הרצאות מצד אורחים ומומחים בתחום הקולינריה וכן שיטות בישול מתקדמות, לצד תכנון והכנה של תפריטים מא' ועד ת'. מדובר בקורס מקיף מאוד אשר מצליח לא רק להוביל לשכלול המיומנות שלכם, אלא גם להתנסות מעשית לצד פרקטית שנועדה לסייע לכם להוביל לקידום של קריירה מצליחה בתחום, בין כעצמאיים ובין כשכירים.

הקורס עצמו הינו קורס קצר באופן יחסי הנמשך למשך כעשרה חודשים במסגרת של לימודי ערב הנמשכים כ-8 חודשים, בין השעות 16:00-21:00 כך שהקורס יכול להתאים גם למי שכבר עובד בתחום או למי שרוצה לבצע הסבת מקצוע, ולהתחיל להתפתח בתוך תחום הבישול והקולינריה. שימו לב כי בשביל להשלים את הקורס ישנה חובה לצאת ליציאה של סטאז' הנמשך כ-160 שעות במטבחים של מסעדות, אולמות אירועים או מטבחים של מלונאות, וזאת מתוך מטרה להשלים את הלימודים אשר בסופם תוכלו לקבל תעודת גמר מטעם מכללת רימונים ומשרד העבודה.

 

 

הזדמנות שאותה אסור לפספס

אם אתם מרגישים שהגיע הזמן לבצע שינוי ולהיכנס לתוך תחום מרתק, אין ספק כי לימודי בישול במכללת רימונים הם בדיוק מה שחיפשתם. מדובר בלימודים מרתקים אשר משלבים בין ידע תיאורטי לבין התנסות מעשית, לצד חשיפה של טכניקות מתקדמות לבישול – החל מהיכרות עם רזי הבישול הבסיסי ועד טכניקות מעולמות האפייה, כמו למשל טמפרור של שוקולד. את הקורס מלווים מיטב המסעדנים מהארץ אשר עוסקים בתחום מזה שנים רבות, כאשר  מדובר במעטפת מקצועית מלאה אשר במסגרתה תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים מענה המגיע לידי ביטוי בהכשרה מקצועית ומלאה, לצד חיי לימודים מרתקים ומעשירים.

ההרשמה נפתחה – הגיע הזמן להגשים את החלום!

בקרוב עתיד להיפתח הקורס במכללת רימונים, כאשר צריך לדעת כי מספר המקומות מוגבל ועל כן במידה והחלטתם כי אתם רוצים להתמחות בעולם הבישול ולקדם את הקריירה של שלכם בתחום, זה הזמן להיכנס לאתר של מכללת רימונים ולהשאיר פרטים, כל זאת מתוך מטרה להוביל לתיאום של פגישת ייעוץ במסגרתה תוכלו לקבל את כל המידע בנוגע לתאני הקבלה ולמבחנים, כחלק מיצירה של מענה שבסופו ניתן יהיה להירשם ללימודים, ולהגשים חלום.

לסיכום

לימודי בישול במכללת רימונים מהווים הזדמנות מעולה בעבורכם לקבל כלים וידע מקצועי, אותו תוכלו לממש לכדי יצירה של קריירה מצליחה בענף משגשג כמו ענף הבישול והקולינריה. אז קדימה, למה אתם מחכים? זה הזמן להיכנס לאתר, ובכך להתחיל להתניע את הקריירה שלכם בתחום.

נגישות