עמותת לתת תקווה מרפאת לבבות: הכירו את תרומתו של הארגון לילדים חולים בישראל

עמותת "לתת תקווה", שהוקמה בשנת 2002, פועלת למען ילדים המתמודדים עם מחלות קשות וכן למען משפחותיהם. היא מציעה תמיכה נפשית וכלכלית ומסייעת להם באמצעות טיפול בצרכים רגשיים, עזרה כלכלית ועידוד תקווה. היוזמות של העמותה עוזרות לילדים ולמשפחותיהם לבנות ולטפח עתיד טוב יותר מזה הצפוי להם מלכתחילה. הצטרפו אלינו וגלו על תרומותיה של העמותה יוצאת הדופן הזו ועל מאמציה משני החיים.

 

פעילות העמותה

  1. כאשר ילד מאובחן עם מחלה קשה, הדבר משפיע לא רק על בריאותו הפיזית אלא גובה גם מחיר רגשי מהמשפחה כולה. פחד, חוסר ודאות ולחץ הופכים את ההתמודדות היומיומית עם המחלה למאתגרת. לתת תקווה מבינה את החשיבות של מתן מענה לצרכים רגשיים לצד הטיפול הרפואי ומספקת שירותי ייעוץ, קבוצות תמיכה וגישה לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש.
  2. מחלות קשות מובילות להוצאות כלכליות רבות, החל מחשבונות רפואיים, דרך טיפולים מיוחדים ועד להוצאות נוספות שמצטברות, ויכולות להוסיף קשיים כלכליים רבים למשפחה וליצור מקור לחץ נוסף. עמותת "לתת תקווה" פועלת כדי להקל על הלחץ הכלכלי ונותנת תמיכה כספית, החל מכיסוי הוצאות רפואיות ועד לסיוע בעלויות המחיה היומיומיות.
  3. התמודדות עם מחלה קשה יכולה להוביל לתחושות בדידות חזקות. לתת תקווה מכירה בכוחה ובחשיבותה של הקהילה, ומפגישה משפחות שעוברות חוויות דומות. בכך היא יוצרת בין המשפחות רשת תומכת שבה הן יכולות לחלוק את סיפוריהן, לייעץ ולהתייעץ ולמצוא נחמה.
  4. עמותת לתת תקווה פועלת להעלאת המודעות לאתגרים העומדים בפני ילדים עם מחלות קשות ושואפת לשפר את הגישה לשירותי הבריאות, יחד עם מימון מחקרי טוב יותר ומתקנים משופרים. אחת ממטרותיה של העמותה היא ליצור מערכת בריאות חומלת ויעילה יותר לכל הילדים החולים במחלות קשות.

 

 

יתרונותיה של עמותת לתת תקווה

  1. אחת מהסיבות המרכזיות להצלחתה של לתת תקווה היא מנהיגותה בעלת החזון. למייסדי ולחברי העמותה חשוב להבין לעומק את צורכי המשפחות שילדיהן מתמודדים עם מחלות קשות. הם מחויבים ומסורים למטרותיה של העמותה, מה שמאפשר לה לצמוח, להתפתח ולהרחיב ללא הרף את השפעתה לאורך השנים.
  2. "לתת תקווה" מודעת לאתגרים העומדים בפני ילדים עם מחלות קשות ומשתפת פעולה עם ספקי שירותי בריאות, ארגוני תמיכה ומתנדבים. בדרך זו העמותה יוצרת השפעה מתמשכת לטווח הארוך תוך שילוב משאבים ומומחיות.
  3. שקיפות היא מרכיב חשוב בפעילותה של עמותת לתת תקווה, והיא דואגת לשתף בתדירות גבוהה עדכונים על פעילותה, דוחותיה הכספיים ופועלה. כך תורמים ותומכים יכולים לסמוך על כך שתרומותיהם מנוצלות באופן מושכל ולמטרות המיועדות.
  4. עמותת לתת תקווה מבינה את החשיבות ביכולת הסתגלות וחדשנות ומתעדכנת באופן שוטף בהתקדמויות בתחום הטיפול הרפואי ושירותי התמיכה. העמותה מאמצת טכנולוגיות ודפוסי פעולה חדשות כדי לסייע באופן המיטבי למשפחות שבהן היא תומכת, ועוזרת להן להתמודד עם האתגרים שמתעוררים.

לסיכום

עמותת לתת תקווה עוזרת לילדים עם מחלות קשות ולמשפחותיהם להתמודד עם המצב המאתגר שבו הם נמצאים, ומעניקה להם תמיכה רגשית וכלכלית. העמותה מקלה על חייהם באמצעות טיפול בצרכים רגשיים, מתן סיוע כספי חיוני, יצירת קהילה מטפחת ותמיכה במערכת בריאות טובה יותר. היא שומרת על מנהיגות בעלת חזון, משתפת פעולה עם הארגונים המתאימים, דואגת לשקיפות פעילויותיה ומתעדכנת באופן שוטף בטכנולוגיה הרפואית המתחדשת. בנוסף, לתת תקווה מצליחה להישאר בחזית השינוי החיובי בתחום ויוזמותיה מחממות את הלב וכשמה כן היא – מונעת ממשפחות המתמודדות עם קשיים לאבד תקווה.

 

נגישות