אבקת גיינר: מה זה ומי צריך אותה?

אין ספק שבשנים האחרונות אבקת הגיינר הפכה לנפוצה מאד, במיוחד בקרב אנשים שמתאמנים ומבקשים להעלות את מסת השריר שלהם. במאמר הבא נסביר מה זה אבקת גיינר, למי היא מומלצת, אילו סוגים של גיינר קיימים בשוק ואיך בוחרים את הגיינר האיכותי ביותר.

מה זה אבקת גיינר?

אבקת גיינר היא אבקת חלבון עשירה בפחמימות ומעט שומן והיא מיועדת בעיקר עבור מתאמנים שמבקשים לעלות במשקל או להעלות את מסת הגוף שלהם. בנוסף, הגיינר מומלץ גם לאנשים רזים שמבקשים לעלות במשקל, או לכאלה שפשוט לא מספיקים להכניס לגוף את כמות הקלוריות הדרושה להם במשך היום. גיינר איכותי יכיל גם חומצות אמינו וויטמינים החיוניים לתפקוד יעיל של הגוף. אגב, אתר Vitaplus יוכל לספק לכם מידע מפורט וטיפים מעניינים על אבקת הגיינר.

למי מומלץ לקחת גיינר?

כפי שציינו, אבקת הגיינר מומלצת במיוחד עבור מתאמנים שמבקשים להעלות את מסת השריר שלהם ולא מצליחים לצרוך את כמות הקלוריות הרצויה. המתאמנים פשוט מכינים שייק גיינר עשיר בקלוריות וצורכים אותו במקביל לאימונים וזה עושה את העבודה. כך הם מבטיחים לעמוד על ערך חיובי של צריכת קלוריות ליום, להעלות במשקל וכמובן לעמוד במטרה הכי חשובה שלהם, עלייה במסת השריר.

אילו סוגי אבקת גיינר קיימים בשוק?

כיום יש מגוון רחב של אבקות גיינר, אנו נבחר להתמקד בשלושת הסוגים הנפוצים. הסוג הראשון נקרא ביג מאס גיינר של חברת נוטרי די ספורט. מדובר בגיינר איכותי מאד המכיל יחס של 1:5 חלבון לפחמימה. הגיינר הזה קל מאד לעיקול הוא מספק לגוף את כל הרכיבים שהוא צריך על מנת להעלות את מסת השריר.

הסוג השני הוא של חברת מאסל פארם, גיינר המציג שילוב מושלם של חלבונים, חומצות שומן ופחמימות. בנוסף, מכיל הגיינר תוסף קריאטין שאחראי על שיפור הביצועים וכן ויטמינים ומינרלים שהתפקיד שלהם הוא לשמור על עצמות הגוף חזקות. זרעי הצ'יה שהגיינר מכיל אחראים על חילוף חומרים יעיל.

הסוג השלישי נקרא בולק מאס של חברת BPI המציג יחס של 1:1.6 לטובת הפחמימה ביחס לחלבון. מדובר בגיינר המכיל פחות סוכרים ושומנים אך עם זאת כמות גבוהה של חומצות אמינו. בולק מאס מכיל רכיבים איכותיים בלבד שמבטיחים איזון מקסימלי של הגוף לאחר האימון.

אבקת גיינר: מה זה ומי צריך אותה?

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים גיינר?

סוג הפחמימה

רוב הגיינרים מכילים פחמימות פשוטות שהן למעשה סוכר. בשנים האחרונות אבקות הגיינר מכילות יותר פחמימות מורכבות שנחשבות לאיכותיות יותר, כאשר הנפוצה שבהן היא הבטטה. מדובר בפחמימה איכותית ביותר שמסייעת בעליית מסת השריר ואינה "דוחפת" לגוף שומנים מיותרים.

סוג החלבון

מומלץ לבחור בגיינרים המכילים חלבון ביצה או חלבון מי גבינה, הנחשבים ליעילים ביותר לתהליך הספיגה בשריר גם בזמן מנוחה.

יחס חלבון פחמימה

לכל גיינר יש את הערך היחסי שלו בין החלבון לפחמימה, כאשר היחס הנפוץ והרצוי ביותר הוא אחד לחמש. מה זה אומר בפועל? שעל כל גרם אחד של חלבון אתם תכניסו לגוף 5 גרמים של פחמימות.

מינרלים וויטמינים

מומלץ מאד לבחור בגיינר שמכיל כמה שיותר מינרלים וויטמינים חיוניים לגוף. בין השאר, גיינר המכיל זרעי צ'יה וג'ינג'ר, גיינר איכותי שיספק לגוף שלכם את כל מה שהוא צריך.

לסיכום, אין ספק שאבקת הגיינר היא אבקה איכותית ומומלצת עבור מתאמנים שמבקשים להעלות את מסת השריר שלהם. לפני שאתם ממהרים לרכוש גיינר, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את הטיפים המקצועיים שלנו בנושא על מנת שתבחרו את האבקה האיכותית ביותר עבורכם.

 

*המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות