מטיילים בחו"ל: הכירו את היעד התרבותי ווסטלנד

המאמר הזה מיועד לחובבי הטיולים מבינכם, לכאלו שכבר טיילו וראו דבר או שניים בחיים והם מחפשים את היעד הבא שלהם. ניו זילנד נמצאת בקצה השני של העולם וזאת איננה מליצה. המדינה הזו היא ממש רחוקה ומצריכה טיסות ארוכות עם חניות ביניים. זו הסיבה שרבים בישראל ובכלל בעולם מתקשים להגיע ולטייל בה. מי שכן מצליח להגיע אליה, מקבל טיול מדהים בנופים עוצרי נשימה, טבע פראי וגם אנשים חביבים שתמיד שמחים לעזור. ניו זילנד היא כמובן אי או קבוצת איים וככזו היא שומרת בקפידה על כל הנושא של זיהום ביולוגי. זאת בשביל לא לייבא למדינה מינים שונים של בעלי חיים, צמחים או אפילו מחלות שלא קיימות בה ויפרו את המאזן של הטבע במקום. במקום כזה, שערכי טבע נשמרים בו בקפידה, פשוט תענוג לטייל. במאמר הזה נתרכז באישור אחד בתוך ניו זילנד – ווסטלנד. זהו אזור אשר ניתן לבלות בו שבועות רבים לטיול או אפילו חופשה. הישארו לקרוא וגלו את המקום:

מגוון אטרקציות מסוגים שונים

מחוז ווסטלנד מספק שלל של אטרקציות שנות ומוקדי משיכה, חלקם מאד ייחודיים:

קרחון פרנץ יוזף

שהו קרחון אשר מהווה תופעת טבע כמעט ייחודית בכל העולם. הוא קרחון אשר מגיע עד פאתי יער גשם של אקלים ממוזג. בדרך כלל, אין ביערות הללו קרחונים וזהו אחד משלושה מקומות בהם זה קורה. הקרחון מאד נגיש לטיול בו. ניתן להגיע אליו מהעיירה הציורית הנושאת גם היא את שם קיסר אוסטרו הונגריה המפורסם 'פראנץ יוזף'. בקרחון עצמו תוכלו לצפות במערות נהדרות ומסלולים על הקרח, הכל באור כחלחל וטמפרטורות צוננות.

מטיילים בחו"ל: הכירו את היעד התרבותי ווסטלנד

העיר הוקיטיקה

זוהי עיר אשר נוסדה על ידי מחפשי זהב. כיום זוהי האטרקציה התיירותית הראשית של ווסטלנד ומרכז אליו מתכנסים טיולים רבים. העיר נמצאת בסמוך לחוף פראי ונהדר. תוכלו גם לבקר בגשר המפורסם מעל הנהר הנושא את שם העיר הוקיטיקה.

סלעי פנקייק

אחת מתופעות הטבע הרבות שהיא גם תופעת טבע גיאולוגית אלו הם סלעי גיר אשר נחצבו לאט לאט במשך שלושים מיליון שנים על ידי מים, רוח ושחיקה של חול. הסלעים ממוקמים ליד העיירה הקטנה פאנקיקי בדולומיטי פוינט. ניתן לשלב ביקור בהם עם מסלול הליכה מרהיב ליד חוף הים.

אגם קסום

באגם מתיסון תוכלו לבלות יום שלם בפיקניק או בטיול קליל על החוף שלו. האגם מרהיב ביופיו. נסו להגיע כאשר אין רוח והמים עומדים צלולים וללא גלים. אז תתגלה אליכם גם ההשתקפות של הנוף כאילו מתוך מראה. הנוף כולל הרים מושלגים, שמים כחולים ויער בגוונים שונים של ירוק.

אנחנו מקווים שהמאמר הזה עשה לכם חשק לטייל בניו זילנד בכלל ובווסטלנד בפרט, אנחנו כבר לא יכולים לחכות עד הביקור הבא שם. אז להתראות בווסטלנד!

נגישות