מאיזה גיל מותר לשבת מקדימה ואיך חוצים כביש? כל התשובות באתר אסק רלב"ד

נסיעה ברכב היא דבר מורכב מבחינות רבות, וודאי מהיבט הבטיחות. יש הרבה מידע שצריך ושכדאי לדעת בנושא זה ונתקלים בכך כבר בלימודי הנהיגה התובעניים, לקראת התאוריה ועבור הטסט. היכן מוצאים מידע מרוכז על כך? אתר "אסק רלב"ד" הוא התשובה! בואו ונראה מדוע.

הכל על בטיחות, במקום אחד

ייתכן שעבר זמן רב מאז למדתם נהיגה. ייתכן שלהפך – אתם נהגים חדשים. אולי אפילו מי שעומדים בפני התחלת תהליך הוצאת הרישיון. בכל המקרים, ייתכן שיש לכם שאלות שונות וסביר, שאינכם זוכרים את כל הקשור לבטיחות בנהיגה. מצב נוסף שבו עולות שאלות, הוא כאשר נתקלים לראשונה בצורך מסוים. למשל סביב גידול ילדים וכאשר צריך לראשונה לעסוק בנושא ישיבתם הבטוחה ברכב. באתר ask.ralbad.org.il תוכלו למצוא מידע על כך ועל חוקים שונים בנושא זהירות ובטיחות בדרכים. למשל ישיבה במושב הקדמי של הרכב – מאיזה גיל הדבר מותר? ואיך מושיבים ילד במושב הקדמי? השאלות רבות והתשובות קצרות ולעניין – בדיוק הפורמט שנוח עבור בירור מהיר. ולא פחות חשוב – המידע אמין ועדכני.

מי עומד מאחורי האתר?

מדובר באתר של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד). הרשות היא חלק ממשרד התחבורה ובין תפקידיה הרבים נמצאים למשל קידום הסברה בתחום זה, גיבוש מדיניות אכיפה וענישה, קידום פעילויות שונות לבטיחות בדרכים ברשויות מקומיות ובקרב ילדים וקשישים וכן מחקר בנושא בטיחות בדרכים. אתר ask.ralbad משתלב בכך, בהיותו מקור מידע שימושי, שמעלה את רמת הידע של הציבור. לא מדובר בהכרח במידע מסובך או כזה שלא קל למצוא. אך חיוני שהוא יהיה נגיש לציבור בקלות, מדויק וגם עדכני. כאשר נכנסים לאתר של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, יודעים שמקבלים בדיוק מידע כזה.

 

 

מה תמצאו שם?

האתר מציע מידע פשוט ונגיש לציבור הרחב, בפורמט שמותאם למחשבים אישיים וגם לסמארטפונים. הרשות אוספת לצורך זה מידע ממקורות רבים, בתחומי החקיקה, האכיפה, החינוך וההסברה. בכדי להגיע למידע שמעניין אתכם, תוכלו לבחור מבין שורה של נושאי על, בהם הכרת הרכב, מהירות נסיעה, מעבר חצייה והולכי רגל, מצבי חירום בנהיגה, מושבי בטיחות, נהיגת חורף, נהגים צעירים, אופנועים, אופניים חשמליים, טרקטורונים וקורקינט חשמלי. באתר יש כמובן גם חלונית חיפוש שבה תוכלו להיעזר. יש בו גם אזורים בנושאי תקנות שונות, בהם אזורי תקנות לגבי קסדות, “טופס ירוק", מבחן תאוריה והיתר נהיגה. אז ייתכן שאתם מחפשים מידע לקראת קבלת החלטה כגון רכישת כיסא לילד לרכב. ייתכן שאתם מחפשים מידע לגבי הליכים בירוקרטיים כאלה ואחרים. בעזרת האתר ודרכי איתור המידע שציינו, תוכלו למצוא את התשובות שאתם מחפשים, בקלות ובמהירות.

טוב לדעת

אלה עוד כמה עובדות מעניינות את אתר אסק רלב"ד:

  • מוזמנים לשאול – באזור יצירת הקשר באתר ניתן להפנות שאלות לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. פניות ציבור כאלה, עשויות להיות למשל בנושאי תשתיות, מחקר, נתונים, חופש המידע, מכרזים, חומרי לימוד, חומרי פרסום והסברה. כמובן, לפני שממהרים להעביר שאלה, מומלץ ורצוי לבדוק היטב באתר אם כבר ישנה תשובה לכך.
  • מקשר אל אתר חשוב נוסף – ralbad מקשר גם אל האתר של ארגון בטרם לבטיחות ילדים. זהו ארגון מקומי בולט במיוחד, שעוסק במניעת היפגעות ילדים וקידום בטיחות ילדי ישראל באשר הם.
  • ואפשר לאיית אחרת – את שם האתר מאייתים לעתים כך: askרלב"ד.

לסיכום

בשורה התחתונה, אתר זה תורם את תרומתו הצנועה אך החשובה לבטיחות בדרכים והוא כמובן אתר מומלץ.

נגישות