המדריך המקוצר לטיול בסרי לנקה

אם הודו המונית ורועשת מדי עבורכם ובכל זאת אינכם רוצים לוותר על חוויה בניחוח המזרח הרחוק, תוכלו לרכוש כרטיס טיסה לגרסה המעודנת שלה: סרי לנקה. בדומה להודו, גם סרי לנקה שופעת מקדשים, מערות ופגודות, טרסות אורז ושדות, אולם ההשפעה של השלטון הבריטי הקדום נתנה בסרי לנקה את אותותיה.

סרי לנקה היא אי טרופי השוכן קרוב להודו וצורתו צורת טיפה, האי משלב באומנות: תרבות, נוף אגדי ואטרקציות גלישה אטרקטיביות, מה שגורם לתיירים מכל העולם לקבוע את יעד הטיול שלהם דווקא שם. אז כל מה שנותר הוא להוציא אשרת כניסה לסרי לנקה ולתכנן את הטיול החלומי שלכם.

מסע לסרי לנקה – כאן הוא מתחיל

רוכשים קצת ידע על המקום

סרי לנקה קיבלה את עצמאותה בשנת 1948. עד אז שלטו הבריטים על אדמתה, הם אגב, כינו אותה ציילון. סרי לנקה שוכנת באוקיינוס ההודי ומתגוררים בה כ-20 מיליון תושבים. אם אתם דוברי אנגלית, תוכלו להסתדר בסרילנקה, משום שאחת השפות הרשמיות בה היא אנגלית, אולם לא תוכלו לנהל שיחה שוטפת עם כל מקומי, שכן שתי השפות הרשמיות הנוספות הן: סינהלה וטאמילית. התושבים בה מתחלקים לבני דתות שונות: בודהיסטיים, מוסלמים, נוצרים והינדים.

 

 

נוחתים בבירה – שלום קולומבו

קולומבו כאמור, היא עיר הבירה של סרי לנקה, והיא מרכז הכלכלה והתרבות של האי. זו עיר נמל המכילה את כל מה שתיירים אוהבים: שילוב של גורדי שחקים עם מבנים עתיקים מתקופת הבריטים, שווקי ענק תוססים בגוונים ססגוניים, מלונות עם מספר כוכבים משתנה, מסעדות רבות ומופעי פולקלור של מוזיקה וריקודים – כל מה שחייב לתעד לרשתות החברתיות. מעיר הבירה קולומבו ניתן להגיע לאתרים שונים באמצעות נהג פרטי שמשמש לעת מצוא גם כמדריך מקומי וכמתווך שיעזור לכם לעמוד על המקח, תוכלו גם לבחור לנסוע גם בתחבורה ציבורית.

אתרי תרבות בסרי לנקה

בסרי לנקה מקדשים רבים השוכנים ליד ערים עתיקות כמו אנוראדהפורה, פולונארואה וקנדי. תוכלו למצוא בשטחה גן בוטני מרשים, מטעי תבלינים ותה. על פי המסורת במקדש דאלאדה מאליגאווה שמורות שיניו של הבודהה. המשחק הלאומי במדינת סרי לנקה הינו קרקט, כך שתוכלו לצפות גם בו במהלך הסיור, ובנוסף, לבקר במבצר סיגיריה שצריחיו בולטים מעל צוק מרשים.

נופש בסרי לנקה

בסרי לנקה לכל רצועת חוף יש חיים משל עצמה. ליד העיר גלה, חופים רבים המציעים צלילה וכן כפרי דייגים, חוף בראוולה הינו חוף מבודד מעט, בו ניתן ליהנות ממגוון פעילויות של ספורט ימי ומפסטיבל חוף חגיגי. אולם חופיה של סרי לנקה התפרסמו בעיקר בגלל התנאים הנוחים הכוללים גלים ארוכים וגדולים, המעולים בשביל גולשי רוח. אם תבחרו לנפוש ממש על החוף, תוכלו לבחור בין שלל בתי מלון מפנקים, המציעים אוכל טוב ואת משקה הטודי הידוע העשוי מעצי תמרים.

כללי ההתנהגות בסרי לנקה

לפני שאתם קונים כרטיס טיסה לסרי לנקה וטסים אל אי הקסם הזה, כדאי שתהיו מודעים לשוני התרבותי הקיים בסרי לנקה ולמה שזה דורש מכם: מומלץ לנשים ללבוש לבוש צנוע ולהימנע מביגוד חושפני; יש להימנע ממגע פיזי בין גברים לנשים אשר לא מקובל במקום, כולל לחיצת ידי; מסוכן לנשים להסתובב בלילה לבדן; יש לכבד את המקומות הקדושים למקומיים, בכניסה למקדשים יינתנו בדרך כלל הנחיות של לבוש צנוע, חליצת נעליים וכדומה. יש לדעת כי בחלק מהאתרים יש איסור לצלם.

לסיכום

בנוסף לכל מה שהצגנו עד פה, יש לדעת כי סרי לנקה מלאה ג'ונגלים פראיים ושמורות טבע יפהפיות, ובקיצור, כל מה שהופך אותה ליעד תיירותי מועדף.

נגישות