ספק אינטרנט ביתי: המדריך המלא לבחירה חכמה

באיזה בית כיום אין חיבור אינטרנט? אין הרבה כאלה. התרגלנו לשירות חשוב זה ולתועלותיו הרבות, כשם שהתרגלו למחשב על שימושיו הרבים. אבל דרך מי להתחבר לרשת? לכאורה, אין הרבה הבדל. אבל למעשה, יש לא מעט. כך כדאי לגשת, לבחירה חכמה של ספק אינטרנט ביתי:

להגדיר את דרישותיכם

לפני שתבחרו ספק אינטרנט שמתאים לכם, מוטב שתדעו מה בדיוק אתם מחפשים. לשם כך, אתם צריכים להכיר את עצמכם היטב, מבחינת דפוסי השימוש באינטרנט. למעשה, רצוי לקחת בחשבון את אופן השימוש של כל דרי הבית, במיוחד בזמני עומס. כאשר כולם גולשים ביחד, בצורות התובעניות ביותר, איזה חיבור אתם צריכים? האם חיבור האינטרנט הנוכחי או הקודם בו התנסיתם, עמד במשימה טוב מספיק? הכוונה גם ובמיוחד לחיבור האלחוטי.

להכיר את השוק

כמובן, בכדי לבחור ספק אינטרנט, אתם צריכים לגבש רשימת ספקים זמינים. כדוגמה בולטת של ספק אינטרנט Itc מציעה גם שירות חיבור לתשתית האינטרנט וגם שירות ספק אינטרנט (ISP או Internet Service Provider). רשימת הספקים הזמינה סך הכול לא גדולה, אבל היא משתנה מעט עם הזמן.

לחפש חוות דעת

כדאי מאוד לבחור בין הספקים, בין השאר על פי חוות דעת של משתמשים שהתנסו בשירותיהם. אמנם חלק מחוות דעת אלה אינן אמינות במיוחד, אך יש כאלה שדווקא כן. זאת, במיוחד אם אלה חוות דעת מאנשים שאתם מכירים. לגבי חוות הדעת ממקורות שלא מוכרים לכם, תופס הכלל הפשוט שאומר שמה שמוגזם, כנראה לא מדויק. ביקורת שלילית שקוטלת בכל מובן או להיפך – ביקורת חיובית באופן חשוד, שתיהן עניין .. חשוד.

ספק אינטרנט ביתי: המדריך המלא לבחירה חכמה

להתרשם ישירות מהחברה

תוכלו להתרשם גם בצורה ישירה יותר, מאתר החברה ואף משיחה עם נציגיה, לשם בירור פרטים נוספים. זו אמנם התרשמות "בעירבון מוגבל", אבל גם היא תורמת. ראו למשל עמוד ה"אודות" באתר החברה וכדומה.

השוואת חבילות ומחירים

חבילות חיבור לאינטרנט נוטות להיות בפורמט די דומה. עובדה זו, מקלה על ההשוואה בין החבילות השונות. קחו בחשבון את הפרטים הקטנים, שלפעמים עושים הבדל גדול. כלומר, כל מגוון "האותיות הקטנות", ככל שיש. כמו כן, מומלץ לכוון לחבילה שתכונותיה יהיו מתאימות, עבור מצבי העומס המרביים שיהיו על חיבור האינטרנט אצלכם.

מה עוד הם מציעים?

בהמשך להיבט הפרטים הקטנים, לעתים יש לספקים להציע דברים מעניינים נוספים, שהם שירות נפרד לגמרי או משלים. האם אתם מודעים לכל מה שהספקים מציעים מבחינה זו? כדאי! בתור ספק itc מציע למשל לא רק חיבור לרשת האינטרנט, אלא גם כמה שירותים נוספים אשר עשויים לעניין אתכם. אנטי ספאם iGuard למשל, הוא שירות אבטחה אשר מסייע להימנע מנזקי תכנים ואתרים מסוכנים, בגלישה ברשת. ניתן להגדיר בו בעצמכם כללי סינון. זה הוא למעשה מה שנקרא שירות "בקרת הורים" והוא עומד בתקנות CIPA (Children’s Internet Protection Act) ו-BECTA (British Education Communications and Technology Age).ניתן לנסות את השירות למשך חודש בחינם. אין צורך אפילו להתקין אותו במחשב – הוא מופעל דרך האינטרנט. דוגמה נוספת לשירות אשר חברת itc מציעה, מספק שירות שימוש בכתובת IP קבועה. כתובת "סטאטית" כזו, עשויה להיות שימושית עבור משחקי מחשב.

לסיכום

איתור ספק אינטרנט איכותי למטרות ביתיות, היא משימה פשוטה יחסית. למרות זאת, כדאי להשקיע בה פעם אחת בצורה טובה ובנחת ולאחר מכן תיהנו מפירות הבחירה החכמה לאורך זמן.

 

נגישות