מהבחירה ועד הטיפים לשימוש: כל מה שצריך לדעת על משאבת חלב

כיום ממליצים מרבית רופאי הילדים על הנקה באופן בלעדי. על פי מחקרים רבים זוהי התזונה הנכונה ביותר עבור תינוקות ועל אף שיש כיום בשוק תחליפי חלב אם לא רעים בכלל, אף אחד מהם לא יכול להשתוות באמת לאיכות של חלב האם. מי שבוחרת להניק יודעת שהיא עושה את הטוב ביותר עבור התינוק שלה, אך ברור שזה משהו שמגיע גם עם קשיים ואתגרים. מה קורה כאשר רוצים לצאת לחופשה וכך יש צורך להיפרד מהתינוק לכמה ימים? מה לגבי המקרים בהם רוצים לשתות משקה אלכוהולי באירוע חברתי? מה לגבי מצבים בהם האמא חזרה לעבודה והיא נפגשת עם הילד רק בשעות הערב, מה שלא מאפשר לנקז את החלב המצטבר בשדיים? ובכן, בכל המקרים הללו ניתן בהחלט להסתייע במשאבת חלב מקצועית, והנה כל מה שחשוב לדעת לפני הרכישה.

איפה לקנות משאבת חלב?

זאת השאלה הראשונה ובאופן טבעי אימהות וזוגות רוצים לחסוך, מפני שיש עוד הרבה הוצאות כאשר תינוק או תינוקת חדשים מצטרפים למשפחה. אם כך, ניתן כמובן לקנות משאבות ברשתות הפארם ובחנויות התינוקות, אך עליכם לדעת כי המחירים שם יהיו בדרך כלל הגבוהים ביותר. אפשרות נוספת היא לרכוש משאבת חלב בחנות אונליין וכך אפשר למצוא מחירים ממש נוחים וגם לקבל את המוצר אלינו עד הבית.

טיפים לשאיבה

ממש כמו הנקה, גם השאיבה של החלב באמצעות המשאבה היא משהו שצריך להתרגל אליו ולכן חשוב להתמיד ולא להתייאש גם אם זה לא הולך. הנה כמה טיפים חשובים:

פני את הזמן

חשוב לעשות זאת כשאת רגועה וכשיש לך את הזמן והפניות לשאיבה. אם תעשי זאת כשאת ממהרת ולחוצה יש סיכוי שהגוף שלך לא ישתף פעולה, שלא תצליחי לשאוב כמות רצינית ושתצאי מתוסכלת יותר מכל הסיטואציה.

מקלחת חמה לפני השאיבה

כשקר, בלוטות החלב בחזה מתכווצות וקשה לשאוב כמות מספקת. מקלחת חמה לפני השאיבה תחמם אותם ותשפר את הזרימה.

אל תשכחי רפידות

אם את שואבת מצד אחד בכל פעם, זכרי לשים רפידה בצד השני, מפני שבדרך כלל תתחיל דליפה שתגרום ללכלוך.

מהבחירה ועד הטיפים לשימוש: כל מה שצריך לדעת על משאבת חלב

משאבה יחידה או זוגית?

שאלה מצוינת וזה תלוי בהחלט במאפיינים ובצרכים של כל אחת. אם את שואבת הרבה ובאופן יומיומי ואם את ממהרת ואין לך הרבה זמן לצורך השאיבה, רצוי ללכת על משאבה זוגית ששואבת את החלב משני השדיים במקביל. אם זה לא כך אפשר בהחלט להסתפק במשאבה עם ראש אחד בלבד.

ידני או חשמלי?

כיום מרבית משאבות החלב בשוק הן חשמליות, אבל עדיין אפשר למצוא משאבות ידניות. נשאלת השאלה, למה שנרצה בכלל לרכוש משאבת חלב ידנית? ובכן, חשוב לדעת כי משאבת החלב הידנית עולה פחות ממשאבת חלב חשמלית והשיקול הזה חשוב כמובן. על כן, אם את שואבת לעיתים רחוקות וצריכה את המשאבה לעתים מזדמנות, אפשר בהחלט ללכת על משאבה ידנית ובכך לחסוך כמה שקלים.

איך לשמור על המשאבה?

אחרי כל שימוש חשוב לשטוף היטב את החלקים השונים עם מים וסבון וכן יש לחטא אותם על ידי כך שנשים אותם בקערה עם מים רותחים ולאחר מכן יש לשים אותם לייבוש. מעבר לכך חשוב לארוז את המשאבה בתום השימוש ולאחסן אותה במקום יבש.

לסיכום – משאבת חלב היא פתרון מצוין שמתאים להרבה אימהות לאחר הלידה ואם גם את זקוקה לסיוע שווה בהחלט לרכוש משאבת חלב חדשה שתעזור לך עם הזנת התינוק בחודשים הראשונים.

נגישות