מערכת סולארית ביתית: כל היתרונות שאתם חייבים להכיר לפני ההתקנה

כבר שנים שאיכות הסביבה עומדת על סדר היום. עם זאת, מה שלא השתנה לאורך השנים הוא הרצון להשיג הכנסה קבועה מבלי לעשות דבר – ליהנות מהכנסה פאסיבית. מכאן שאם רק יש לכם בית (או בית עסק) שמכיל גג, בהחלט מתבקש לעצור לבחון כיצד התקנה של מערכת סולארית עשויה לענות על שני הדגשים (פעילות ירוקה לצד הכנסה קבועה). נשמע מעניין? פה נוסיף נתון נוסף למשוואה: מדינת ישראל אולי לא מחזיקה במשאבי טבע יקרי ערך כמו נפט, אך כן נהנית משעות רבות של שמש. מדובר באנרגיה ידידותית, וכפי שתיכף נפנים, מדובר באנרגיה כלכלית. מכאן שאם תהיתם מדוע בשנתיים האחרונות צצים יותר ויותר גגות מחופים בלוחות סולאריים, נציין שלא מדובר בטרנד אדריכלי אופנתי, אלא בשורה של יתרונות משמעותיים.

השקעה בטוחה לטווח ארוך

לעומת מגוון השקעות אחרות, כאשר בוחרים להתקין גג סולארי, אין צורך בהון אישי. כיצד אם כן ניתן להתקין את המערכת? ובכן כיוון שהתקנה של לוחות סולאריים מהווה אינטרס לאומי וכיוון שהבנקים מאמינים בהיתכנות הכלכלית, ניתן יחסית בקלות למצוא מימון בנקאי עד 100%. מכאן שגם אין צורך בהון ראשוני, וגם בתוך 8 שנים ניתן להחזיר את סך ההשקעה (המערכת מתחילה לייצר חשמל כבר מהיום הראשון). כל זאת מוביל לכך שהתקנת מערכת סולארית היא בהחלט השקעה בטוחה שתוכל להחזיר את עצמה במהרה – מדובר ב12% תשואה נקייה!

מרוויחים מהיום הראשון לצד תמיכה היקפית

אומנם אין צורך בהון ראשוני ואין צורך לקחת ריזיקה כלכלית, אך כן נדרשים לבחור חברה סולארית שתלווה לאורך כל התהליך. עם זאת, גם פה החדשות מעודדות. כיוון שמדובר במגמה שרצה לאורך שנים רבות, כיום ניתן למצוא שלל חברות שמטיבות עם הצד של הלקוח ומציעות ניסיון רב. החברות שמהן רוכשים את המערכת הסולארית מעניקות שירות מלא ומקצועי מא' ועד ת', כך שללקוח רק נותר לדאוג לשירותי תחזוקה, אם כי גם פה ניתן למצוא סיוע מקצועי. החברות מסייעות לבחון האם הגג מתאים להתקנה, מסייעות לבחור את אופי ההתקנה הכלכלי ביותר (בהתאם לסך נתוני הגג), מסייעות לצפות מה תהיה ההכנסה כבר מהיום הראשון, מסייעות להתנהל מול חברת החשמל, מסייעות להשיג את סך האישורים הנחוצים, מסייעות להנפיק היתרים וכדומה. מכאן שאם חוששים מסך הסידורים המקדימים, טוב לדעת שאין סיבה – קיים ליווי מקצועי!

מערכת סולארית ביתית: כל היתרונות שאתם חייבים להכיר לפני ההתקנה

תרומה לאיכות הסביבה

אם גם לכם אכפת מהמצב של כדור הארץ, טוב לדעת שניתן לפעול בנושא. טוב לדעת שניתן לסייע להפחית את השימוש בדלקים פוסיליים שמזהמים את כדור הארץ וגורמים להתחממותו. מעבר לעובדה שעוברים לאנרגיה ירוקה, מחנכים את הילדים לחשוב על הסביבה, ואם מדובר בבית עסק, זוכים להצטייר בעיני הלקוחות כעסק ירוק. נוסף לכך, יש לקחת בחשבון שהנראות של הלוחות למרחקים מזכירה לכולם שהסביבה חשובה ושגם לפרט יש כוח להשפיע.

נהנים מתכנון כלכלי עתידי

עליה במחירי החשמל אינו תרחיש יוצא דופן. מכאן שאם רוצים לתכנן את הוצאות העסק (או את הוצאות הבית) כמה שנים קדימה, טוב לדעת שבאמצעות לוחות סולאריים זוכים לחזות מראש כמה עתידיים להרוויח/להוציא מדי שנה. עוד נחדד שמהלך שכזה אינו רק גורם להיות אדישים לגבי העלאת המחירים מצד ח"ח, אלא הוא גם מעלים הוצאה חודשית משמעותית (יותר אין תשלומים לחברת חשמל). כמו כן, רצוי להתחיל להפנים שאם מייצרים יותר חשמל ממה שצורכים, מקבלים תשלום בתמורה. מצליחים לדמיין את העובר ושב ללא אותה הוצאה חודשית מעיקה? הגיע הזמן שתתחילו! עם קצת מזל הגג שלכם יימצא מתאים להתקנת מערכת סולארית.

נגישות