עמותת לב ונפש: הארגון שמסייע לילדים מיוחדים הזקוקים לעזרה ולליווי

עמותת לב ונפש היא עמותה שהיא הבית והלב של ילדים מיוחדים המתמודדים עם בעיות נפשיות ועם צרכים מיוחדים. חשוב לציין כי אותם הילדים והמשפחות שלהם זקוקים לתמיד אינסופית מכל גורם אפשרי והעמותה היא לגמרי גורם לסמוך עליו – היא נותנת לילדים ולמשפחות אנחתה מהשגרה המאתגרת בכך שהיא יוזמת מגוון פעילויות כיפיות ומרתקות לילדים אשר משכיחות להן את סביבת היום הקשה במיוחד שלהן. אז איך תוכלו להיעזר בעמותת 'לב ונפש', ומדוע כל-כך חשוב לתמוך בילדים ובמשפחות של ילדים מיוחדים? הפרטים בשורות הבאות.

מהי עמותת לב ונפש?

עמותת לב ונפש מסייעת לאלפי ילדים מתמודדי נפש ובעלי צרכים מיוחדים, היא מכניסה להם גלונים של אור לחיים – בכך שבעזרת הפעילויות שהיא יוזמת הם פשוט שוכחים לזמן מה את ההתמודדות האינסופית בשגרה שלהם. מתנדבי העמותה מבקרים בבתי החולים הפסיכיאטריים ומשמחים שם את הילדים, מוצאים את הילדים ואת משפחותיהם למחנות הבראה, זאת לצד פעילויות נוספות. אז מה העמותה עושה? לפניכם מספר דוגמאות לעשייה הנהדרת של העמותה:

 

 

מחנות הקיץ של עמותת לב ונפש

במסגרת מחנות הקיץ של העמותה, הילדים יוצאים לחוויה קסומה ואינסופית. בה הם סוף-סוף יכולים להרגיש כמו כל ילד אחר. את הילדים מלווים צוות רפואי הכולל אחיות מוסמכות, פסיכיאטר, רופא וגם כמובן המשפחות של הילדים. במחנות הללו הילדים עסוקים כל היום בפעילויות מפתחות ונעימות, כמו למשל פעילויות אומנות, פעילויות ספורטיבית ועוד. מחנות אלו מאפשרות גם להורים להתחבר מחדש לילדיהם, כאשר הם רואים אותם זורחים בפעילויות של מחנה הקיץ. חייב להבין כי ילדים להורים מיוחדים מתמודדים יום יום עם ילדם הנמצא במשבר כמעט קיומי – מחלות נפש הן מחלות קשות אחר החולה בהן זקוק לטיפול וליווי צמוד, והעובדה הזו לצערנו משעבדת גם את ההורים, רבים מהם לא יכולים ללכת לעבודה ומטפלים בילד סביב השעון. המחנות האלה הם הזדמנות מיוחדת עבור ההורים לנוח קצת ובמקביל לקבל נחת אמיתית מהילדים שלהם.

עמותת לב ונפש פועלת לחלוקת משלוחי מזון

כאמור, טיפול בילד מתמודד נפש הוא מאוד אינטנסיבי ולכן ההורים, או לפחות הורה אחד נשאר לטפל בילד בבית, מה שגורם לקשיים כלכליים לא פשוטים כלל. עמותת לב ונפש רואה את ההורים ואת המשפחות ויודעת בדיוק מי זקוק לתמיכה כלכלית. לכן לעמותה יש פעילות מבורכת וחשובה מנשוא, במהלכה מתנדבי העמותה מבצעים חלוקת משלוחי מזון למשפחות המתקשות מבחינה כלכלית וזקוקות למזון הזה כמו אוויר לנשימה. כי לצד הטיפול הנפשי בילד, גם צריך כמובן לקיים את הצרכים הבסיסיים שלו והחשוב בהם הוא לאכול כמו שצריך, אוכל מזין ובריא! ולכך העמותה דואגת.

חברי עמותת לב ונפש מבקרים את הילדים בבתי החולים הפסיכיאטריים

עוד פעילות חשובה במיוחד של העמותה היא ביקור ילדים חולים בבתי החולים הפסיכיאטריים. חשוב להבין שילדים אלו יוצאים ונכנסים מאשפוזים בקצב מסחרר, יש תקופות בהן הם מאוזנים יותר ותקופות שהם נמצאים באפיזודה נפשית כזו או אחרת והם חייבים להתאשפז. באשפוז הם חשים בודדים ומרוחקים מכל מה שהם מכירים, אך מן הצד השני כמובן שהאשפוז הוא הכרחי והם חייבים אותו כדי להרגיש טוב. בדיוק בגלל זה, מתנדבי העמותה הנמצאים בקשר רציף עם אותם חולים. בדרך כלל, כל מתנדב נמצא בקשר עם ילד מסוים – ברוב המקרים הם יוצרים קשר קרוב, כך אותו ילד יודע שיש לו על מי לסמוך ובשעות משבר המדריך מלווה אותו ותומך בו כמובן.

בשורה התחתונה,

עמותת 'לב ונפש' מסייעת לילדים מתמודדי נפש הזקוקים לעזרה אמיתית כדי להתמודד עם הקשיים שהם עוברים בשגרה היומיומית שלהם, וזאת לצד עזרה למשפחות הילדים שכמובן גם זקוקים לליווי מתמיד.

נגישות