צעד אחר צעד: כל מה שצריך לעשות כדי לבנות חניה בבית פרטי

חניה בבית פרטי

אם אתם מתכוונים לבנות חניה לרכב בבית הפרטי שלכם, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר אילו סוגי חניה נפוצים כיום, מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים ואיך משיגים היתר בנייה לחניה.

אילו סוגי חניות קיימים?

חניה מקורה עם שער

חניה מקורה עם שער היא אולי החניה הנפוצה ביותר כיום בבתים פרטיים. אין ספק שהקירוי מספק הגנה מלאה לרכב שלכם ושומר עליו מפני פגעי מזג האוויר, הגשם, החום הכבד וקרני השמש הישירות שמאיימות לפגוע בו. לחניה מקורה כזו יש שער ואם תרצו להתקין מנוע לשער חשמלי, תוכלו כמובן לעשות זאת בלי שום בעיה.

חניה תלויה

חניה תלויה היא חניה בעלת גג שנתמך באמצעות החומה של הבית או הגדר. הגג הזה מהווה פתרון הצללה מעולה אך עם זאת, מכיוון שלא מדובר בקירוי מלא יש לו חסרונות. ברוב המקרים בחניות תלויות לא נראה שערים, בטח שלא חשמליים, אם כי יתכן שבחלק מהמקרים תוכלו להוסיף שער שיספק הגנה טובה יותר לרכב שלכם.

למה כדאי להתקין שער חשמלי לחניה

אם אתם רוצים שהחיים שלכם יהיו נוחים וקלים יותר, אנחנו ממליצים לכם להתקין שער חשמלי עם מנוע. תוכלו לפתוח את השער באמצעות שלט ייעודי מרחוק, כך שכשתגיעו עם הרכב השער כבר יהיה פתוח. בנוסף, כיום ניתן לשלט על שערים חשמליים גם באמצעות אפליקציה ייעודית לסמארטפון, כך זה מייתר למעשה את השימוש בשלט והופך את החיים שלכם לנוחים הרבה יותר.

מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים מנוע לשער חניה?

לפני הכל חשוב לנו שתבחרו במנוע של חברה ידועה ומוכרת, כזו שיש לה מספיק ניסיון בתחום ושמספת מנועים איכותיים שמחזיקים מעמד לאורך זמן. המנוע של השער הולך לשרת אתכם לאורך זמן, ממש לשנים קדימה וזו לא הסיטואציה שבה תרצו לחסוך כסף על חשבון האיכות. בנוסף, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לבחור במנוע שניתן לשלוט עליו גם באמצעות אפליקציה ולא רק שלט רגיל. בעתיד, אם תתקינו מערכת של בית חכם, השער של החניה יוכל להיות חלק בלתי נפרד ממנה.

פרמטר חשוב נוסף הוא האחריות על המנוע, שהוא רכיב רגיש מאד ויכול לייצר מידי פעם תקלות. חברה אמינה ומקצועית תספק לכם מנוע עם אחריות של 5 שנים שתכסה אתכם בכל מקרה של תקלה. אם אתם מתכוונים לרכוש מנוע מחברה שמספקת לכם אחריות קצרה יותר, אנחנו ממליצים לכם לשקול את זה מחדש על מנת להימנע מעוגמת נפש בעתיד.

האם צריך היתר לבניית חניה בבית פרטי?

כיום החוק מחייב אתכם לבקש היתר בנייה לחניה עבור בית פרטי. ההיתר הזה צריך לקחת בחשבון את מידות החניה, את הסוג שלה, את כמות הרכבים שיכולים לחנות בה ועוד. על מנת להשיג את ההיתר אתם צריכים להגיש בקשה לוועדת התכנון והבנייה, וועדה שיושבת ברשות המקומית.

הבקשה שלכם צריכה לכלול את כל הפרטים הרלוונטיים, לרבות השמות של בעלי הנכס, מסמכים המעידים על הזכויות שלכם בו, הייעוד של הנכס ועוד. בנוסף, אתם צריכים להציג גם את תכנית הבניה של החניה, זו תיבחן על ידי הוועדה ותהווה חלק חשוב בשיקול שלהם האם לתת היתר או לא.

לסיכום, אם אתם רוצים לבנות חניה בבית הפרטי אתם צריכים לעשות את זה בכפוף להיתר בנייה מטעם הרשות המקומית. לאחר שקיבלתם את ההיתר, תוכלו כמובן לשדרג את החניה הזו עם שער חשמלי ועוד אביזרים שונים.

נגישות