עמותת משאלות: הכירו את הארגון שמגשים חלומות לילדים חולים

מדובר בארגון ללא כוונת רווח וכל מטרתו היא אחת, לשמח ילדים בעלי מוגבלות פיזית או נפשית ולהקל עליהם את ההתמודדות. איך העמותה פועלת והיא עושה למען הילדים? הכול במאמר שלפניכם.

עמותת משאלות מגשימה חלומות

ילדים חולים המתמודדים עם סבל יומיומי, כבר ראו חלום או שניים שהתבדו ולפעמים הם אפילו מפסיקים לחלום. ואת זה בדיוק עמותת משאלות מעוניינת למנוע. כדי לצאת ממצבים כאלו, לפעמים מה שצריך הוא דווקא להגשים לילד כזה משאלה קטנה, שתראה לו שחלומות מתגשמים ויש תקווה. חזון העמותה הוא להעניק לעוד ועוד ילדים חולים תקווה ושמחה. העמותה עושה זאת במספר דרכים עיקריות. יכול להיות שעל חלקן שמעתם ועל חלקם פחות.

תחומי פעילות העמותה

עמותת משאלות נותנת לילדים חולים מענה במספר תחומים:

סיוע לימודי לילדים מוגבלים

העמותה תרמה מכשירי פלט קולי לילדים המתקשים לתקשר עם הסביבה בשל שיתוק מוחין וכדומה. באמצעות המכשיר הם מצליחים להסביר מה הם רוצים, קל יותר להבין אותם וממילא התחום הלימוד משתפר. לצד זאת, ילד הנדרש לעזרה לימודית בשל מוגבלותו, יכול לפנות בבקשה כזו לעמותת משאלות המסייעת והיא תתאים עבורו סיוע לימודי מותאם. לפעמים ילדים חולים נאלצים להיעדר תכופות מהמסגרת הלימודית בשל בדיקות וטיפולים שעליהם לעבור וכך עלול להיווצר פער לימודי העלול להקשות עליהם בהמשך חייהם.

פיתוח כישרונות ויכולות

יכולות וכישרונות יש לכל ילד, צריך לפתח אותם. כך הביטחון והדימוי העצמי של הילד עולים, הוא מתחזק והחיות שבו עולה. העמותה דואגת לרכוש חומרי אומנות, פיסול ויצירה, היא גם מסבסדת לילדים את עלות חוגים בתחום שמעניין אותם.

 

חטיבת פיתוח ומחקר רפואי

העמותה מכירה לעומק את צרכי המתמודדים עם מוגבלות פיזית או נפשית וכך היא יכולה לדייק את הצרכים הנדרשים להם בעבודות המחקר בהם היא משותפת על ידי צוותים רפואיים. הפיתוחים נועדו לאפשר לילדים התמודדות קלה יותר.

 

קו חם למענה נדרש

עמותת משאלות מפעילה מספר קו טלפון בהם ניתן לקבל מענה אנושי בנושאים שונים כמו: מיצוי זכויות רפואיות, תמיכה ובקשות עזרה.

 

קידום ספורט בקרב ילדים חולים

הספורט ידוע כמיטיב עם כל אחד. העמותה דואגת מידי תקופה לימי כיף בעלי אופי ספורטיבי מותאם ליכולות הילדים. היא מתאימה את המתקנים לנגישות הילדים ויכולותיהם.

אירועים מעוררי תקווה

העמותה מארגנת כל שנה אירועים שונים בהתאם לתקופות השנה. הפעילות מיועדת להורים וילדים בעלי צרכים מיוחדים. אירועים אלו מעוררי תקווה ומעניקים לילד שמחה והנאה. ההורים מרגישים שהם לא לבד בתוך הסיפור איתו הם מתמודדים וההקלה גדולה.

גם אתם יכולים להיות שותפים פעילים בעמותה!

עמותת משאלות מגשימה חלומות לאנשים רבים מוצאים בה את ההגשמה העצמית שלהם. אם אתם בעניין, תוכלו להתנדב ולסייע מיכולותיכם בכדי שהעמותה תצליח לשמח עוד ועוד ילדים מתמודדים. ניתן להתנדב או לתרום כספית להחזקת המשך פעילות העמותה. אתם יכולים להתרשם מפעילות העמותה באתר הבית שלה. כמו שכתבנו כאן בהתחלה, אנחנו נדהמנו, עכשיו תורכם. בברכה שתזכו להיות מהמסייעים תמיד!

נגישות