זכאים לדרכון פורטוגלי? אלו כל הסיבות שלכם לממש אותו – ועכשיו

דרכון פורטוגלי

ההיתכנות להוציא דרכון פורטוגלי מוכרת וידועה מזה שנים. המהלך החל אי שם בשנת 2015 כאשר החליטו לתקן את "חוק צאצאי המגורשים". מהלך זה פתח דלת לצאצאים של מיליוני אנשים. פתאום התאפשר להגיש בקשה להשיג אזרחות פורטוגלית, אזרחות שמציעה שורה ארוכה של יתרונות, כולל השגת דרכון אירופאי. לאורך השנים רבים קפצו על ההזדמנות, אך בימים אלו כל מי שאי פעם חשב על כך צריך לפעול במהירות, כיוון שהתנאים הולכים ונהיים הרבה יותר קשים.

מתחילת 2022 התנאים עומדים להשתנות

טרם נעצור לדון אודות היתרונות ושורת ההזדמנויות שדרכון פורטוגלי מעניק, נעצור לציין מדוע עכשיו זה הזמן לפעול. ובכן מי שחשב שהקורונה כבר הרסה כל מה שהיא רק יכולה, עשוי לגלות שגם במקרה זה היא נותנת את אותותיה. באפריל 2020 התכנס הפרלמנט הפורטוגלי וסגנית המפלגה הסוציאליסטית החליטה להחיל שינוי בחוק. היא הצביעה על כמות היהודים הגבוהה שזוכה לממש את הדרכון הפורטוגלי, וזאת לצד אמירות אנטישמיות. אמירות שמשוות בין נגיף הקורונה ליהודים. מכאן שאם הדברים ימשיכו להתנהל לפי המתווה החדש, נראה שמינואר 2022 ההיתכנות להשיג אזרחות פורטוגלית תתגלה כמשימה הרבה יותר קשה, ולכן ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על הנושא. חשוב לציין, שלצד הדרישות הרגילות, המועמדים יתבקשו להוכיח זיקה רלוונטית עכשווית, כולל ידיעת השפה ושנתיים מגורים בפורטוגל, כלומר מדובר במכלול של דרישות שיימנע מהרוב הגדול להשיג את האזרחות. מכאן שאם רוצים להשיג את הדרכון בדרך הקלה, יש לפעול במהרה.

משיגים דרכון אירופאי ודואגים לרווחת הילדים

חושבים להעלות הילוך? אלו הסיבות שיעניקו לכם את הדחיפה הנחוצה: הסיבה המרכזית היא שפורטוגל היא אחת מאותן 28 מדינות שחברות באיחוד האירופאי, משמע השגת דרכון פורטוגלי שוות ערך להשגת דרכון אירופאי. נתון זה פותח לא מעט דלתות. הוא מאפשר לגור בכול אחת מאותן מדינות כחוק וללא שום הגבלה,  ואף הוא מאפשר לנוע בין 28 המדינות בחופשיות. כמו כן, אם חשבתם לבקר בארה"ב, טוב לדעת שדרכון אירופאי מייתר את הצורך להשיג וויזה. מעבר לאפשרות הנוחה של קיום טיולים ונופש במקומות הללו, כשהילדים שלכם יגדלו, הם יזכו ללמוד במוסדות הטובים ביותר בעולם לצד שלל הטבות ששמורות למחזיקי דרכון אירופאי, ואף טוב לדעת שבלא מעט יעדים הלימודים מסובסדים, כאשר במקרים מסוימים הם ניתנים בחינם.

עסקאות נדל"ן באירופה גם כן חלק מהעסקה

לאחר שסיימנו לדאוג לרווחת הילדים, נעבור לדון על האינטרס האישי (שבין היתר גם כן משפיע לטובה על עתיד הילדים). ובכן דרכון אירופי מאפשרי לעבוד במדינות האיחוד, וזאת מבלי שצריך להשיג אשרת עבודה / אשרת שהייה. כמו כן, נכללות שלל זכויות סוציאליות שהופכות את השהות להרבה יותר נעימה וכלכלית. מה עוד בגזרה הכספית? דרכון אירופאי מאפשר לבצע שורה של עסקאות נדל"ן באירופה, פרמטר שמאוד רווח כיום ושהכדאיות הכלכלית שלו צוברת תהודה.

 הטבות מס ועוד

גם מבחינת הטבות מס שווה לבחון השגת אזרחות פורטוגלית. במה מדובר? ובכן לעומת מה שקורה בארץ, בפורטוגל האזרחים נהנים משלל הטבות שממזערות את המיסוי באופן משמעותי, כאשר המיסוי הוא רק כ20% מסך ההכנסה – ללא תלות בגובה השכר. כמו כן, ניתן לקבל הטבות מס הן עבור פתיחת עסק והן עבור רכישת נדל"ן. מה עוד? יש לחשוב על האפשרות לעזוב את הארץ, ולו עבור תקופה קצרה. מכאן שגם אם אתם ציוניים, עדיין טוב לדעת שיש דלת פתוחה שמציעה עולם של אפשרויות. אז אם חושבים על העתיד, אם מעניינות הזדמנויות כלכליות ואם מבקשים את הטוב ביותר עבור הילדים, יש לפעול כל עוד ניתן, לפני שהתקנות משתנות וחלון ההזדמנויות נסגר.

נגישות