מלגות לצעירים: אייל ורפי אדרעי מעמותת אחינועם פועלים למען הזכות ללמוד

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות לטובת קידום שווין הזכויות במדינת ישראל. אחת הזכויות החשובות ביותר היא ללא ספק הזכות ללמוד אשר מקנה אפשרויות נרחבות ובעלות השפעה חשובה על העתיד של ילדי ישראל. כאשר ילד מקבל חינוך איכותי ומעטפת אישית הוא יכול לממש את הפוטנציאל הגלום בו ובהתאם לכך ליצור גם הזדמנויות שוות בשוק התעסוקה. כידוע, שוק התעסוקה נמצא במגמה של שינוי וזאת בשל הקדמה הטכנולוגית אשר מאפשרת לכל אחד ואחת ליצור נתיב קריירה משמעותי הן מבחינת השכר הגלום והן מבחינת אופציות הקידום. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה כי הפערים בין הפריפריה לבין המרכז רק הולכים וגדלים וכתוצאה מכך ילדים הנמצאים במצוקה כלכלית כמו גם בני נוער בסיכון לממש את זכותם ללמוד. הפערים הללו הגיעו לידי ביטוי בייחוד בזמן תקופת הקורונה שגרמה למצוקה נפשית וזאת בשל המעבר ללמידה מרוחקת. את הפערים הללו מנסה לסגור עמותת אחינועם הפועלת מתוך מטרה אחת – ליצור שווין הזדמנויות ולאפשר לכל ילד לממש את הפוטנציאל שלו. כיצד היא עושה זאת? ובכן, באמצעות הענקת מלגות לצעירים.

מלגות לצעירים: אייל ורפי אדרעי מעמותת אחינועם פועלים למען הזכות ללמוד

מלגות לצעירים – קרש קפיצה משמעותית

את עמותת אחינועם הקימו שני אחים – איל אדרעי ואחיו רפי אדרעי שנולדו וגדלו בצפת. האחים הקימו את העמותה מתוך תשוקה אמיתית ליצור קרש קפיצה בעבור ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ אשר זקוקים לתמיכה וסיוע לטובת מימוש הפוטנציאל. בהתאם לכך פועלת העמותה להענקת מלגות בעבור צעירים חסרי יכולת כלכלית, כאשר המלגה עצמה ניתנת במסגרת מעטפת אישית לכל אורך הדרך. המעטפת מגיעה לידי ביטוי הן במערך סוציאלי והן באמצעות בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת ליכולת האישית ולצרכים של כל תלמיד. כידוע לכל, הזכות ללמוד היא זכות ששמורה לכל ילד ועל כן דרך מערך המתנדבים על העמותה כמו גם גיוס תרומות המתבצע דרך הפלטפורמה האינטרנטית וכן קמפיין ממוקד שמטרתו היא להמשיך ולקדם את נושא המלגות בעבור ילדים מעוטי יכולת, באזור הפריפריה. באמצעות אותן מלגות הילדים הללו מקבלים הזדמנות אמיתית ליצור שינוי משמעותי באיכות החיים, כל זאת בזכות ליווי ומערך המתבצע החל מגיל קטן ועד להשתלבות במקום העבודה בחייהם הבוגרים.

לא מוותרים על אף תלמיד

איל אדרעי עמותת אחינועם מספר כי העמותה מתמקדת במתן מלגות לילדים הזקוקים לכך ועל כן מאתרת אותם באמצעות גורמי החינוך והרווחה בעיר. שיתוף הפעולה הפורה בין העמותה לבין מוסדות החינוך זיכה אותה במהלך השנים בשבחים רבים, בייחוד לאור המוטו כי לא מוותרים על אף תלמיד ומאפשרים גם לאלו שאינם רוצים בכך לקבל את התמיכה והסיוע לה הם זקוקים. במציאות שמעידה פעם אחר פעם כי הפערים בין ילדים שגדלים באזור הפריפריה לבין אזור המרכז רק הולכים ומעמיקים, הפעילות המבורכת של העמותה היא זו שהופכת אותה לעמותה חשובה ובעלת ערך משמעותי בעבור דור העתיד של ישראל. עם פיתוח מואץ של תוכניות וליווי המתבצע לטווח הרחוק, ניתן בהחלט לומר כי המלחמה על כל תלמיד וכן שימת הדגש על מענה רגשי וסוציאלי הוא זה שיכול לסייע לטובת צמצום הפערים בחברה הישראלית. עדות להנחה הזו ניתן למצוא בסיפורי ההצלחה של בוגרי התוכניות אשר הצליחו לממש את הפוטנציאל שלהם בתור תלמידים והשתלבו במקומות תעסוקה מבוקשים, כל זאת בזכות הליווי האישי והפעילות הענפה של מייסדי העמותה כמו גם המתנדבים הרבים שפועלים מדי יום לטובת מימוש הזכות ללמוד בעבור כל תלמיד במדינת ישראל.

נגישות